Wyjaśnienia

 Dwór Nocy - to dwór zła, ciemności, mroku, cieni, koszmarów, śmierci, nienawiści, chaosu... Nazwy jest wiele i są różne, jednakże wszystkie wywołują strach i panikę. Dwór Nocy to jedno z najbardziej znanych określeń. Dwór Nocy to kraina zła, gdzie nie panują żadne zasady, wyroki są najsurowsze z możliwych, nawet za najmniejsze przewinienie można się spodziewać tortur czy śmierci, a sam Dwór Nocy łączy najstraszniejsze z najstraszniejszych upiorów. Jednakże... Każdą krainą ktoś rządzi. Na Dworze Nocy panuje książę Rhysand. Każde zło musi być jednak równoważone. Dwór Nocy równoważy Dwór Dnia.

 Dwór Dnia - to dwór dobra, jasności, świtu, snów, życia, zgody, pokoju... Całkowite przeciwieństwo Dworu Nocy. Dwór Dnia to kraina dobra, przywodząca na myśl wszystko to, co dobre. Panują tu zasady, nikt nie jest surowo karany, nie ma tu wyroku śmierci, a istoty z Dworu Dnia są łagodne, pomocne i życzliwe. Jednak... Nie przy Dworze Nocy - gdyż każde dobro musi być równoważone. Przy Dworze nocy Dwór Dnia potrafi pokazać pazury. Dworem Dnia rządzi księżniczka Feyra.

 Courts of Dreams - to nazwa dwóch dworów razem wziętych. Tłumacz jak chcesz - Dwór Marzeń czy Dwór Snów. Oznacza jedno i to samo, chociaż częściej będziemy określać CoD Jako Dwór Marzeń.

 Postaci z Dworów - jesteśmy nieśmiertelni, w takim sensie, że można nas zabić, ale się nie starzejemy.

 Ludzie Neutralni - ludzie nienależący do żadnego z Dworów. Mogą zamieszkiwać na terenie jakiegoś, ale tam nie należą. Muszą jednak akceptować ich zasady.

Jeszcze masz jakieś wątpliwości? Pisz śmiało, odpowiem w miarę możliwości ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz